System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy wg PN-N-18001 lub OHSAS
W ostatnich latach coraz większy wpływ na zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy w przedsiębiorstwach wywierają normy określające wymagania i wytyczne dotyczące systemów zarządzania. Opublikowanie 15 lipca 1999 roku polskiej normy PN-N-18001 "Systemy zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy Wymagania" przyczyniło się do rozpowszechnienia zasad systemowego zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Jeszcze przed ustanowieniem tej normy niektóre przedsiębiorstwa rozpoczęły wdrażanie systemów zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy.
Doświadczenia państw zachodnich wskazują, że wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy może w krótkim czasie doprowadzić do znacznego zmniejszenia liczby wypadków. W Stanach Zjednoczonych przedsiębiorstwa, które usprawniły zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy w sposób zgodny z wytycznymi OSHA (Occupational Safety and Health Administration) osiągają wskaźniki wypadkowości średnio o 55% niższe niż wskaźniki średnie w działalnościach, do których są zaliczane. Poprawę poziomu bezpieczeństwa i higieny pracy odnotowano również w licznych przedsiębiorstwach wdrażających systemy zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy w Wielkiej Brytanii, Norwegii i Szwecji.
Oferujemy:
- Audit wstępny mający na celu ocenę funkcjonującego w firmie systemu zarządzania BHP z normą PN-N-18001 i/lub OHSAS 18001.
- Identyfikacja i analiza zagrożeń na stanowiskach pracy.
- Określenie wymagań prawnych BHP i p.poż. wraz z oceną stopnia ich spełnienia w firmie.
- Określenie działań jakie należy podjąć w celu spełnienia wymagań normy PN-N-18001 i/lub OHSAS 18001.
- Szkolenia i konsultacje z zakresu normy PN-N-18001 i/lub OHSAS 18001.
- Opracowanie niezbędnej dokumentacji systemowej oraz pomoc w jej wdrażaniu w firmie.
- Pomoc w wypracowaniu najlepszych rozwiązań dla przedsiębiorstwa, tak aby wdrożony system był jak najbardziej efektywny.
- Szkolenia dla pracowników mające na celu wzrost ich świadomości z zakresu BHP.
- Pomoc podczas procesu certyfikacji.
Korzyści:
- Określenie skutecznych metod zapobiegania występowaniu okoliczności mogących spowodować utratę zdrowia lub życia pracownika.
- Określenie i wdrożenie metod zapobiegania chorobom zawodowym.
- Gwarancja utrzymania określonego poziomu kontroli nad zagrożeniami związanymi z działalnością przedsiębiorstwa.
- Stała poprawa stanu BHP w przedsiębiorstwie.
- Wzrost świadomości pracowników oraz ich zaangażowania w działania na rzecz poprawy warunków Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.
- Możliwość integracji Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zgodnych z normą PN-N-18001 i/lub OHSAS 18001 z innymi systemami funkcjonującymi w firmie.